İlyas Arıkan

İlyas Arıkan

Engellinin Sesi
ilyasarikan4848@gmail.com

Necdet Yaman güven tazeledi

02 Kasım 2023 - 04:14

Fethiye Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Necdet Yaman derneğin 10.’cu olağan genel kurulunda oy birliği ile yeniden başkanlığa seçilirken, Yaman güven tazeledi.

Genel Kurulda yeni yönetim kuruluda belirlenirken Fethiye Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Necdet Yaman yaptığı konuşmada, ”Dernek olarak sosyal hizmetler İl Müdürlüğünde erişebilirlik komisyonunda yer alıyoruz. Ancak erişebilirlik yasası 4 yıl ertelendiği için Fethiye bazında yerel olarak belediyenin yapabileceği imar uygulamalarında, iş yerlerinde, ikametgahlarda ulaşım araçlarında, yat ve teknelerde, erişim ile ilgili çalışmaları takip ediyoruz. “dedi.

Fethiye Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Necdet Yaman, Olağan Genel Kurulda güven tazeledi. Tam 28 yıldan bu yana Dernek Başkanlığını başarı ile sürdüren Yaman, yeni dönem olarak da oy birliği ile yeniden dernek başkanlığına seçildi. Dernek binasında yapılan 10.’cu Olağan Genel Kurulda yeniden başkanlığa seçilen Necdet Yaman, ayrıca Fethiye Engelliler Kent Konseyi başkanlığı, Türkiye Sakatlar Konfederasyonu ve Türkiye Zihinsel Engelliler Federasyonu İl Temsilciliği görevlerinde de bulunuyor. 189 üyesi bulunan Fethiye Zihinsel Engelliler Derneği Başkanlığına Necdet Yaman seçilirken Yeni Yönetim Kurulu da; Adem Yaşar, Metin Mert Kaya, Nesrin Boyacı, Neşe Çağlar, Metin Maskan ve Hayri Yiğit’ten oluştu. Denetleme kurulu ise Niyazi Köse, Hasan Nihan ve Ahmet Çolak’tan oluşan Fethiye Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Necdet Yaman, kongrede yaptığı konuşmada faaliyetleri anlatırken, “ Değişik engel gruplarıyla Fethiye’de Kent Konseyi Engelli Meclisi oluşturuldu. Başkanlık misyonunu da derneğimiz üstlendi. Sorunlar tespit edildi. Çözüm odaklı sonuçlar elde edildi. Yerel Yönetimler aracılığıyla çözümü yapılabilecek konular kent konseyine daha sonra da Fethiye Belediyesi Meclis Üyelerinde iletildi. Bu rapor çerçevesinde tekerlekli sandalyesi olanlar Fethiye Belediyesi tarafından tamir ve bakımlarının yapılması için ofis ve eleman alımına gidilecek. Dernek olarak sosyal hizmetler İl Müdürlüğünde erişebilirlik komisyonunda yer alıyoruz. Ancak erişebilirlik yasası 4 yıl ertelendiği için Fethiye bazında yerel olarak belediyenin yapabileceği imar uygulamalarında, iş yerlerinde, ikametgahlarda ulaşım araçlarında, yat ve teknelerde, erişim ile ilgili çalışmaları takip ediyoruz. Kent Konseyi engelli meclisi analiz raporu hazırlandı. Bu kitapçıkta çalışmalarımız Belediye, Kaymakamlık, Valilik ve diğer kurumlarla paylaşıldı. Fethiye’de kız çocukları için bir rehabilitasyon merkezi ve otistik çocuklarla ilgili eğitim ve rekreasyon alanı ile ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile çalışmalar yapıldı. İnşallah en kısa sürede temelini atacağız.” Şeklinde konuştu
Erdoğan Cankuş haberi
www.fethiye.com

Bu yazı 336 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum