Muzaffer Yüksel Kaya

Muzaffer Yüksel Kaya

SAPLANTI
muzafferkaya2003@hotmail.com

CHP'li Düziçi Belediye Başkanı Alper Öner Ak Parti'ye geçti

22 Haziran 2021 - 09:46 - Güncelleme: 26 Haziran 2021 - 23:28

Düziçi Belediye Başkanı Dr.Alper Öner’in Cumhriyet Halk Partisinden istifa ederek Ak Parti'ye geçtiğini açıkladı.
CHP Genel Merkezi tarafından Tedbirli olarak Kesin İhracı istenen Öner, yaptığı açıklamada CHP'den istifa ettiğini ve Ak Partiye katıldığını açıkladı.
Öner'in yaptığı basın açıklaması;;
“2019 yerel seçimlerinde Düziçi halkının %60’ına yakınının teveccühü ile belediye başkanı oldum ve o günden bu yana ilçeme hizmet etmek için gayretle çalışıyorum.O günden bu yana ülkemizde ve dünyada birçok gelişmeye birlikte şahit olduk, birlikte etkilendik. Bu süreçte yaşadığımız bir çok hayal kırıklığı oldu.Bu hayal kırıklıklarının en büyüğünü ise cumhuriyetimizin kurucusu ve İstiklal mücadelemizin başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisinde yaşadım.Üzülerek söylüyorum ki Cumhuriyet Halk Partisi kuruluşundaki vizyondan ve sahip olması gereken misyondan tamamen uzaklaşmış,bu ülkenin temel taşları olarakta sayabileceğimiz “Cumhuriyetçilik “,”Milliyetçilik “,”Halkçılık”,”Devletçilik “,”İnkilapçılk” ve “Laiklik “ilkelerini neredeyse unutmuştur.Kuruluşunda yerlilik ve millilik olan bir partinin yerli ve milli olan her şeye karşı durmasını aklım almıyor,ruhum kabul etmiyor.Muhalefet uğruna halkın iradesini hiçe saymayı,büyük Türk Milletini terörle mücadelesinde yalnız bırakmayı,yeniliklere karşı anlamsız bir ön yargı ile yaklaşmayı,laiklik adı altında bu ülkenin inancına karşı cephe almayı,devlet ve vatandaş arasındaki güven ilişkisini zedelemeye çalışmayı reddediyorum. Saydığım tüm bu hususları uzun uzun düşünerek devletime,milletime,vatanıma ve bayrağıma olan inancımdan dolayı Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında bulunmanın hemşerilerime hiçbir katkısı olmayacağını düşündüğüm için bugün itibari ile Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa ederek Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği muasır medeniyet seviyesine uluşmayı kendine şiar edinen ve Cumhur Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ‘ın liderliğinde milletin safında yer aldığına yürekten inandığım Adalet ve Kalkınma Partisine katılmaya karar verdim.Düziçi’ne ,Osmaniye’ye ve aziz hemşehrilerime hayırlı olmasını diliyor,saygılarımı sunuyorum."

ALPER ÖNER'E
İstifanız ve arkasından Adalet ve Kalkınma Partisine katılmanızla ilgili, imla ve anlam bozuklukları ile dolu basın bildirinizi hayretler içinde okudum. Hayret ettiğim şey yeni siyasi tercihiniz değil tercihinizin sebepleriyle ilgili kullandığınız cümleler. Belediye Başkanı seçildikten sonra dünyada ve ülkemizde bir çok gelişmeye şahit olduğunuzu ve bu süreç içinde de bir çok hayal kırıklıkları yaşadığınızı söylemişsiniz. Ve bu hayal kırıklıklarından en büyüğünü ise Cumhuriyet Halk Partisi'nde yaşadığınızı eklemişsiniz.
Alper Öner'i tanımayanlar bu bildiriyi okuyunca sizi sanki iki yıldır Cumhuriyet Halk Partisin de siyaset yapmışsınız gibi algılayacak.
Kardeş siz kaç yıldır bu partide siyaset yapıyorsunuz?
Yıllardır siyaset yaptığınız Cumhuriyet Halk Partisinin
"kuruluşundaki vizyondan ve sahip olması gereken misyondan tamamen uzaklaşmış, bu ülkenin temel taşları olarak ta sayabileceğimiz; “Cumhuriyetçilik“, ”Milliyetçilik “, ”Halkçılık”, ”Devletçilik “, ”İnkilapçılk” ve “Laiklik“ ilkelerini neredeyse unutmuş" olduğunun farkına, belediye başkanı seçilir seçilmez varmanız hayli düşündürücü.

"Kuruluşunda yerlilik ve millilik olan bir partinin yerli ve milli olan her şeye karşı durmasını" aklınızın almamasına da şaşırdım kaldım. 45 yaşındasınız ve bir diş hekimisiniz. Kardeş 43 yaşına kadar farkına varamadığınız bir çok olayı maşallah Belediye Başkanı olur olmaz iki yıl içinde şıp diye kavramışsınız. Pandemi süreci sizin için aynı zamanda bir aydınlanma dönemi olmuş anlaşılan.
Sayın Başkan;
" halkın iradesini hiçe sayan, büyük Türk Milletini terörle mücadelesinde yalnız bırakan, yeniliklere karşı anlamsız bir ön yargı ile yaklaşan, laiklik adı altında bu ülkenin inancına karşı cephe almayı, devlet ve vatandaş arasındaki güven ilişkisini zedelemeye çalışan" bir partiye bu kadar zamandır nasıl tahammül ettiniz gerçekten merak ediyorum.
Belediye başkanlığı döneminizin beceriksiz bir il başkanı ve kendi dünyasını aşamamış bir vekilin dönemine rastlamış olmasının sizin için bir dezavantaj olduğunu ben de kabul ediyorum. Fakat şunu biliniz ki; size oy veren kişiler düşüncelerinde sizi yargılarken; sebep olarak ne İBB söz verip yapmadığı 8-10 Km lik çevre yolunu, ne de Zeydan Karalar'ın yardımcı olmadığı 5-6 Km lik caddeyi hesaplar. Eğer Cumhuriyet Halk Partisi il ilçe yönetiminden size yönlendirilmiş bir ahlaksız teklif varsa bunu da bildirinizin arasına sıkıştırmanız gerekirdi diye düşünüyorum.
" Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği muasır medeniyet seviyesine uluşmayı kendine şiar edinen Cumhur Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ‘ın liderliğinde milletin safında yer aldığına yürekten inandığın"Adalet ve Kalkınma Partisi'nde yapacağınız siyaseti de ilgiyle izleyeceğim.
Muzaffer Yüksel Kaya
 
YanıtlaYönlendir
  

Bu yazı 1252 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum